OCZ na CESu představilo novou řadu SSD disků pro náročné uživatele ale především servery. Tak se pojďme podívat co nás čeká.

OCZ Vertex 3 Pro a Vertex 3 EX

2,5" SATA disky nabízejí v nové verzi rozhraní SATA 3, nové čipy SandForge SF-2582. Rozdíl mezi verzí Pro a EX je "pouze" v tom, že Vertex 3 Pro používá čipy MLC a eMLC, EX pak čipy SLC.

 

VERTEX 3 PRO Specifikace

 

Co mě zaujalo je především rychlost atakujicí maximum rozhraní SATA3, které se ještě ani nezabydlelo v aktuální řadě chipsetů.

 

OCZ Z-Drive R3

Rychlé SSD napojené napřímo přes PCIe sběrnici – co víc si přát ? Toto je již třetí řada Z-Drivu, která se snaží konkurovat například podobnému, ale podstatně dražšímu řešení od ioDrive. K dispozici budou stejně jako ve stávající řadě verze s MLC i SLC čipy a je troško škoda, že se OCZ víc nerozepsalo, protože k celé řadě je jen pár informací o rychlosti a IOPS, ktere se však budou výrazně lišit podle použitých čipů a celkové velikosti. Je možné, že důvodem pro uvedení nové řady jsou údajné výrobní problémy, které v posledních měsících OCZ postihlo a dodávky Z-Drive R2 váznou. Velmi chválím low-profile řešení.

OCZ IBIS "XL"

Toto zařízení vypadá velmi schopně. Jedná se o 3,5" SSD disk s rozhraním HSDL. Nová verze je nová "jen" ve velikosti, které dosahuje až 4TB. Na papíře to vypadá všechno krásně, realné použití je trošku problém – do většiny stávajících značkových serverů takový disk nedáte a do stavěného 2U se obvykle zařízené v této cenové kategorii nedávají. Ale určitě je to zajímavé řešení a je velmi pravděpodobné, že právě touto cestou se budou v budoucnu SSD diky ubírat.

 

Zdroj: OCZ